Üniversitemiz ile Artvin Belediye Başkanlığı Arasında Protokol İmzalandı.

30 Nisan 2021, Cuma 127

Üniversitemiz ile Artvin Belediye Başkanlığı Arasında 29/04/2021 Tarihinde, Marinada Bulunan Belediye'ye Ait Tesislerin Yüksekokulumuz Tarafından Kullanılmasına İlişkin Protokol İmzalandı.

"Artvin Çoruh Üniversitesi’ nin ‘ Marina Su Sporları Merkezi Tesisleşme Projesi’ kapsamında ihtiyaç duyulan, Ormanlı Köyü, Marina bölgesinde bulunan Artvin Belediye Başkanlığı’na ait tesislerin, Artvin Çoruh Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  öğrencilerine haftalık ders ve sınav programları dahilinde kullanılması,  Artvin’de su sporları branşlarına sporcu, antrenör ve alan uzmanı yetiştirilmesi ve gerçekleştirilecek sportif faaliyetlere sahiplik yapacak alan sağlanması amacıyla tesislerin verimli kullanılması dahilinde; iki kurum arasında protokol imzalanmıştır. 

Bu protokol kapsamında marina da yer alan kıyı şeridindeki ahşap bina, yüzen ev ve yüzen iskele nin üniversitemiz kullanımına tahsis edilmiştir.

Tesisler de yapılacak iyileştirmelerden sonra amacına uygun olarak su sporları (kano, kürek, yelken vb) kültürünü yaygınlaştırmasına ve sporcu yetiştirilmesine katkı sunacaktır."